Amaranthaceae
Amaranthus retroflexus

Láskavec ohnutý - Oľga Kupcová
Hlohovec, Slovakia

5.10.2022

+

It is an annual plant, about 80 cm tall, with large oval, light green leaves on an often reddish stem. Tiny yellow flowers bloom from July to September. At the end, they cluster into a long tuft. It blooms in sunny places with slightly moist soil. We can find seeds from August to October.

To je jednogodišnja biljka, visoka oko 80 cm, s velikim ovalnim, svijetlozelenim listovima na često crvenkastoj stabljici. Sitni žuti cvjetovi cvatu od srpnja do rujna. Na kraju se skupljaju u dugački čuperak. Cvate na sunčanim mjestima s blago vlažnom zemljom. Sjeme možemo pronaći od kolovoza do listopada.

То је једногодишња биљка, висока око 80 цм, са великим овалним, светлозеленим листовима на често црвенкастој стабљици. Ситни жути цветови цветају од јула до септембра. На крају се скупљају у дугачак чуперак. Цвета на сунчаним местима са благо влажном земљом. Семе можемо наћи од августа до октобра.

Je to jednoročná rastlina, asi 80 cm vysoká, s veľkými oválnymi, svetlozelenými listami na často červenkastej stonke. Drobné žlté kvety kvitnú v júli až v septembri. Na konci sa zhlukujú do dlhého strapca. Kvitne na slnečných miestach s mierne vlhkou pôdou. Semená môžeme nájsť od augusta do októbra.